یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و صحبت کردن به این زبان برای اکثر زبان آموزان دشوار است و معمولا با انواع چالش‌ها روبرو خواهید شد. برای مثال اکثر اوقات شما لغات زیادی بلد هستید و حتی بارها آنها را شنیده‌اید اما قادر به استفاده از آنها در مکالمات نیستید و یا در مواقع زیادی شما علاوه بر حفظ کردن لغات به قواعد دستوری هم مسلط هستید اما به راحتی نمی‌توانید کلمات را کنارهم قرار داده و مفهوم خود را برسانید. نگران نباشید ما در سهیل سام بهترین متدهای آموزش مکالمه زبان انگلیسی را به شما آموزش خواهیم داد.

در سهیل سام هدف ما یادگیری بهتر و آموزش اصولی مکالمه زبان انگلیسی می‌باشد. توجه به این نکته ضروری است که هیچکس در زمینه مکالمه زبان نمی‌تواند برای شما کار شگفت‌انگیز یا استثنایی انجام دهد و این راهکارها تنها می‌تواند مسیر شما برای تقویت این مهارت را هموارتر نماید. از این‌رو توصیه ما به شما توصیه ‌می‌کنیم با رعایت نکات ارائه شده برای تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی، از فعالیت، تلاش و تمرین مستمر غافل نشوید.

چرا مکالمه زبان انگلیسی اهمیت دارد؟

پیش از بررسی راهکارهای آموزش مکالمه زبان انگلیسی بیایید به به بررسی دلایل اهمیت صحبت کردن به این زبان بپردازیم:

انگلیسی زبان ارتباطات بین‌المللی

انگلیسی زبان رسمی 53 کشور دنیاست و حدود 400 میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان صحبت می‌کنند. اما توانایی و یادگیری صحبت کردن به این زبان به این معنا نیست که تنها قادر به برقراری ارتباط با بومی زبانان باشید، بلکه این زبان رایج‌ترین زبان دوم در دنیا بوده و در صورتی که بخواهید با فردی در کشور دیگر ارتباط برقرار کنید بی‌شک انتخاب شما انگلیسی خواهد بود.اهمیت یادگیری انگلیسی در بازارهای بین‌المللی قابل وصف نیست و آموزش این زبان واقعا می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای ارتباطات بین المللی
آموزش مکالمه زبان انگلیسی در تجارت

انگلیسی زبان تجارت

آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای افرادی که قصد ورود به بازار کار جهانی دارند امری ضروری است. طبق تحقیقات جهانی، اغلب ارتباطات تجاری مرزی به زبان انگلیسی انجام می‌گردد. همچنین شرکت‌های بین‌المللی انتظار دارند کارمندانشان بر این زبان تسلط داشته باشند.
یادگیری و صحبت کردن به زبان انگلیسی در یافتن فرصت‌های شغلی بهتر برای شما نقش کمک کننده دارد. همچنین این روزها با گسترش و پیشرفت تکنولوژی شرکت‌ها به دنبال کارمندانی هستند که قادر به صحبت به زبان انگلیسی بوده و بتوانند با همکاران و مشتریان در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند.

انگلیسی زبان علم امروز

در حال حاضر اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان را دارید باید بدانید انگلیسی اولین گزینه ورود شماست. علاوه بر اینکه برای ارتباط با اساتید و هم دانشگاهیان خود نیاز به تسط مکالمه زبان انگلیسی دارید باید بدانید بیشتر مقالات علمی دنیا به زبان انگلیسی می‌باشند و برای پیشرفت در رشته تحصیلی خود یادگیری و تسلط بر این زبان ضروری است.
پس فرقی نمی‌کند ایران زندگی کنید یا در کشور انگلیسی زبان، اگر قصد ارتقاء دانش خود در زمینه علمی تخصصی خود دارید و بخواهید در کنفرانس‌های بین‌المللی شرکت کنید، انگلیسی برای شما ضروری است.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی

معرفی بهترین روش‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی

در ادامه به معرفی مجموعه‌ای از پرکاربردترین متدهای آموزش و تقویت مکالمه زبان انگلیسی می‌پردازیم. با بکارگیری این 14 تکنیک نه تنها توانایی مکالمه خود را بهبود خواهید داد بلکه به خوبی می‌توانید در کنفرانس‌ها و همایش‌ها به زبان انگلیسی سخنرانی کنید.

 1. باور داشته باشید انگلیسی یک زبان جهانی و پرکاربرد است.
 2. در مسیر یادگیری و آموزش مکالمه زبان انگلیسی مایوس نشده و تا مراحل پیشرفته با جدیت ادامه دهید.
 3. از نقش دانشجو و دانش‌آموز زبان انگلیسی خارج شوید.
 4. در بیشتر مواقع پاسخ هر سوال انگلیسی در صورت آن نهفته است.
 5. به صورت مستمر به پادکست‌های انگلیسی با لهجه‌های مختلف گوش دهید.
 6. کلمات را در حافظه بلندمدت خود ذخیره کنید.
 7. جملات و عبارات را دقیق و کامل یاد بگیرید و در ذهن بسپارید.
 8. برای یادگیری گرامر وسواس به خرج ندهید.
 9. روی آموزش مکالمه زبان انگلیسی و یادگیری آن بیش از هر چیز وقت بگذارید و تمرکز کنید.
 10. از اشتباه کردن در مکالمه ترس و واهمه نداشته باشید.
 11. از فیلم‌ها و ویدئو کلیپ‌های کوتاه آموزش مکالمه زبان انگلیسی در فرایند یادگیری استفاده نمایید.
 12. خودتان را درفضا و جریان مکالمه به زبان انگلیسی قرار دهید. برای نمونه یک پارتنر خوب برای مکالمات‌تان پیدا کنید.
 13. در حد توان‌تان رمان‌های انگلیسی بخوانید.
 14. جلو آینه بایستید و با خود مکالمه کنید یا صدای خود را هنگام صحبت کردن ضبط کنید و مجددا گوشی دهید.

بی‌تردید روش‌های دیگری هم برای آموزش مکالمه انگلیسی وجود دارد که در اینجا تنها به ذکر مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آنها پرداختیم. به شما اطمینان می‌دهیم در صورتیکه مستمر و با تمرکز متدهای فوق را در پیش بگیرید در کوتاه مدت شاهد نتایج شگفت‌انگیزی خواهید بود.

از نقش دانشجو و دانش‌آموز زبان انگلیسی خارج شوید!

اگر فکر می‌کنید تنها با شرکت در کلاس‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی و یادگیری بخشی از قواعد و لغات به موفقیت می‌رسید، باید بگویم که سخت در اشتباهید.

سعی کنید خودتان را در روند یادگیری درگیر کنید و توانایی‌های خود را به چالش بکشید. به زبان انگلیسی فکر کنید و کلماتی که در ذهن دارید را به انگلیسی بیان کنید. با تکرار این روند در زمان کوتاهی شاهد موفقیت و پیشرفت خود در مکالمه خواهید بود.
زمانی که به انگلیسی مکالمه می‌کنید یا تصوراتتان را به انگلیسی بروز می‌دهید، موجب می‌شوید کلمات و لغات در ذهن شما

نهادینه شوند و به این ترتیب به نتایج مثبت و درخشانی دست می‌یابید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی را با جدیت آغاز کنید و ادامه دهید!

برای شروع با توجه به سطح یادگیری خود می‌توانید یک ساعت در روز را در نظر بگیرید. این مدت زمان می‌تواند با توجه به زمان شما و سطح یادگیری‌تان کمتر یا بیشتر باشد. اما اگر می‌خواهید یک ساعت در هفته در نظر بگیرید از همین الان به شما می‌گوییم که منتظر نتیجه قابل قبول نباشید. از این رو توصیه می‌کنیم به صورت روزانه برنامه‌ریزی کنید و در فرایند یادگیری این زمان را افزایش دهید.

برای جذاب شدن یادگیری و آزمودن سطح یادگیری خود، دائما برای خود چالش ایجاد کنید و سطح دانش و معلومات‌تان را محک بزنید. در صورتی که متوجه پیشرفت خود شدید، یادگیری کلمات و عبارات جدید را آغاز نمایید. اما سعی کنید در مسیر راه خسته و مایوس نشوید.

پاسخ هر سوال انگلیسی در صورت آن نهفته است!

برای پاسخ به سوالات انگلیسی در آموزش زبان انگلیسی اصلا دست‌پاچه نشوید. اگر از شما سوالی پرسیده شد، ابتدا کمی تامل کنید، در اغلب موارد فرد سوال کننده جوابی که به دنبال آن است را در سوال خود مطرح می‌کند. در ادامه به چند مثال توجه کنید:

?......Can he

Yes, he can

?....Does she

Yes, she does

برای یادگیری گرامر وسواس به خرج ندهید!

گرامر یکی از مواردی است که تا حدودی آموزش مکالمه زبان انگلیسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. تمرکز زیادی روی یادگیری گرامر نگذارید و از اشتباهات دستوری نترسید. زیرا بسیاری از افرادی که انگلیسی زبان مادری آنها است نیز در بکارگیری قواعد دستوری گاهی دچار اشتباه می‌شوند. در عوض سعی کنید توانایی خود را از طریق نوشتار، گفتار و درک مطلب افزایش دهید. به این ترتیب می‌توانید خطاهای دستوری خود را بهبود ببخشید و به این ترتیب مهارت گرامری خود را تقویت نمایید.

از اشتباه کردن در مکالمه ترس و واهمه نداشته باشید.

بسیاری از افراد به دلیل ترس از اشتباه کردن از شروع مکالمه با دیگران امتناع می‌کنند. در این زمینه توصیه می‌کنیم هر دانشی که تا به حال در زمینه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی فراگرفته‌اید را بدون ترس و واهمه بکار ببندید. زیرا این اشتباهات پایه و اساس خوبی در یادگیری مکالمه زبان و رساندن شما به موفقیت می‌باشند.با ترس خود مقابله کنید تا بتوانید پیشرفت کنید، با این دید نگاه کنید که هیچکس در ایران از بدو تولد قادر به صحبت به زبان انگلیسی نبوده و غلبه بر ترس‌ها و تکرار مداوم توانسته زبان انگلیسی را فراگیرد.

دوره‌های آموزش مکالمه زبان انگلیسی با سهیل سام

برای آموزش مکالمه زبان انگلیس می‌توانید در دوره‌های خصوصی و آفلاین ما در سهیل سام شرکت نمایید. ما برنامه جامع و کاملی برای افزایش مهارت مکالمه زبان‌آموزان در نظر گرفته‌ایم و با طراحی دوره های کاملا کاربردی شما را تا رسیدن به هدف نهایی یادگیری زبان همراهی می‌نماییم.

جدیدترین محصولات آموزشی

بدون امتیاز 0 رای
487,000 تومان
487,000 تومان
بدون امتیاز 0 رای
487,000 تومان
487,000 تومان
Would
100%
تخفیف
بدون امتیاز 0 رای
197000 – رایگان!
197000 – رایگان!
ابرفعل
100%
تخفیف
بدون امتیاز 0 رای
197000 – رایگان!
197000 – رایگان!
بدون امتیاز 0 رای
2,400,000 تومان
2,400,000 تومان
بدون امتیاز 0 رای
2,400,000 تومان
2,400,000 تومان